27.09.2011 r.

AKCJA SPÓŁDZIELCZYCH PLACÓWEK WYCHOWAWCZYCH „LATO W MIEŚCIE 2011” – ZAKOŃCZONA.

Trzy spółdzielcze placówki wychowawcze – Osiedlowy Dom Kultury, Klub Osiedlowy „KOLIBER” oraz Klub Kultury Fizycznej „KOLIBER” zakończyły tegoroczną akcję letnią prowadzoną na osiedlach dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Każda z placówek ma swoich sympatyków i wiernych uczestników prowadzonych działań, dla których przygotowała swój program. Dzisiaj czas na jego podsumowanie.

W poszczególnych placówkach zorganizowano następujące przedsięwzięcia:

I. Klub Osiedlowy „Koliber” w Północnej Dzielnicy Mieszkaniowej.

1.  „Toasty gruzińskie” – spotkanie z autorem książki Giorgi Maglakelidze.

Impreza dla dorosłych – opowieść o Gruzji : gruzińskie toasty, degustacje tradycyjnych

potraw, muzyka. ( uczestniczyło 48 osób).

2.  „Letnie grillowanie” – festyn rodzinny dla mieszkańców, w programie:

- konkurs plastyczny dla dzieci „Żyrardowskie Muminki”

- program estradowy dla dzieci pn. Muminkowy Kabarecik w wykonaniu Teatru Gong

- prezentacje muzyczne w wykonaniu wokalistów z Klubu „Koliber”

- tańce dla dorosłych – grał zespół Moon Beat

W imprezie uczestniczyło około 400 osób.

3.  Półkolonie dla dzieci  - odbył się 1-tygodniowy turnus w sierpniu – grupa 11 osobowa

W programie: zajęcia plastyczne, badminton, turnieje gier playstation, gry i zabawy

ruchowe, całodzienny pobyt w Stajni Bieganów. Udział za odpłatnością.

Koszt obejmował opiekę wychowawczą w godz. 8-16, ubezpieczenie NW, obiad i napoje   
oraz program.

  1. „Zabawy ruchowe i edukacyjne” – interaktywne zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W programie: różnorodne działania z  dziedziny plastyki, muzyki, teatru, gry ruchowe. Zajęcia w sierpniu, 2 razy w tygodniu.   Ogółem
    z tej propozycji skorzystało 40 osób.

5. Dziecięca Akademia Plastyczna – zajęcia z wykorzystaniem różnych technik
plastycznych  -prowadzone w sierpniu, 2 razy w tygodniu, grupa 16 osobowa.

6.  „Malarstwo inspirowane muzyką” – warsztaty plastyczne dla młodzieży,

przeprowadzone w sierpniu dla grupy 12-osobowej.

7. „Wakacyjne szachowanie” – nauka gry w szachy dla dzieci – lipiec, jeden raz 
w tygodniu, 4-6 osób.

 

II. Klub Kultury Fizycznej „Koliber”

 

1.  Wakacyjna liga tenisa stołowego dla młodzieży - jeden raz w  tygodniu w m-cu sierpniu.

2.  Nauka gry w badmintona dla dzieci początkujących – w lipcu i sierpniu, 2 razy

w tygodniu – grupa 12 osobowa.                                                                                   
3. Cykl Letnich Turniejów Siatkówki Plażowej o Puchar Klubu „Koliber” - w ramach

cyklu odbyły się 4 turnieje, które ostatecznie wyłoniły zdobywcę Pucharu Klubu „Koliber”

W turniejach wzięły udział 32 osoby.

4. Wakacje z ping-pongiem dla dzieci początkujących – lipiec, 3 razy w tygodniu,

grupa 6-10 osób.

Wymienione imprezy i zajęcia  (poza półkoloniami i wieczorem gruzińskim) w obydwu placówkach „KOLIBRA” były dla uczestników nieodpłatne.  Przy niniejszym pragniemy podziękować za wsparcie finansowe i rzeczowe akcji letniej przez Urząd Miasta i osoby prywatne.

 

III. Osiedlowy Dom Kultury na os. Żeromskiego

 

1. Piknik Rodzinny był dużą imprezą inaugurującą akcję letnią w placówce. Cieszył on się dużym powodzeniem zarówno wśród najmłodszych jak i najstarszych mieszkańców osiedla. Piknik Rodzinny odbył się 20.07.br. w godz. 15:00-21:30. Ze względu na niesprzyjającą aurę przeprowadzono go nie na powietrzu tylko w placówce. W programie mogliśmy znaleźć takie atrakcje jak: pokaz grupy militarnej, pokaz replik broni, konkursy plastyczne dla dzieci, malowanie twarzy, chusta KLANZA, konkursy z nagrodami, symultana szachowa, zabawy edukacyjno-ruchowe. Wystąpiła również gwiazda wieczoru zespół Waldi Jack band, który porwał wszystkich do tańca.

2. W dniach 1.07-15.07. br., 2 x tygodniowo po 3 godz., odbywały się warsztaty teatralne dla dzieci pt. „Akcja-stop-reakcja”. Miały one na celu przybliżenie zainteresowanej młodzieży oraz mieszkańcom miasta, sztuki teatru. Zajęcia ukierunkowane były na pobudzenie ogólnej wrażliwości teatralnej i pozyskanie konkretnych umiejętności scenicznych. Plan który zakładał poznanie: zasad budowania wyrazu scenicznego, napięcia dramatycznego, naukę zagospodarowania przestrzeni scenicznej, analizę tekstu dramatycznego, ruchu scenicznego, improwizacji kontaktu oraz tworzenie kostiumów i rekwizytów został zrealizowany i zakończony wystawieniem przygotowanego przedstawienia szerszej publiczności. W zajęciach brało udział 15 dzieci.

3. W okresie od 04.07 do 26.08.2011 r. odbywały się 3 x tygodniowo po 3 godz. zajęcia rekreacyjne dla dzieci. W programie tych zajęć były przewidziane różnego rodzaju zabawy i atrakcje dla dzieci między innymi: zajęcia grupowe na powietrzu „ożywiające” zapomniane zabawy (skakanka, wyścig pokoju, gra w klasy, komórki do wynajęcia, Król Lul itp.), zajęcia świetlicowe (ciuciu babka, ciepło zimno, kółko i krzyżyk, gra w kolory pomidor, gra w okręty) zajęcia o charakterze sportowym (zawody, tor przeszkód, ringo, hula hop, piłka)

Poza tym dzieci były na pieszych wycieczkach w lesie, parku, korzystały z basenu, zwiedzały muzeum, wychodziły do Krainy rozrywki (basen z piłeczkami). Z zajęć skorzystało od 15 do 20 dzieci.

Podsumowaniem bloku tych zajęć była zorganizowana dyskoteka na którą zaproszono dzieci nie tylko te zapisane na zajęcia ale wszystkie chętne z całego miasta, frekwencja wyniosła ok. 50 osób.

4. W dniach od 1.08. do 30.08.br. 2 x tygodniowo po 2 godz. ,odbywały się zajęcia plastyczne. Przewidywały one różnego rodzaju formy mające na celu rozwinięcie zdolności manualnych dzieci i zachęcenie ich do dalszego korzystania z propozycji w roku szkolnym. Dzieci miały okazję podczas tych zajęć wykonać mozaikę na brystolu przy użyciu kolorowej bibuły, malować palcami na szarym papierze, wykonywać ilustrację
z własną historią ulubionych postaci z bajek, lepić z gazety maski, talerze, wazony itp.
Z zajęć skorzystało każdorazowo od 15 do 20 osób.

5. W okresie od 1.08. do 26.08.br. odbyły się zajęcia multimedialne z konsolą play stadion II 2 x w tygodniu po 1,5 godz. Dzieci na tych zajęciach przeniosły się w świat gier zręcznościowych i edukacyjnych. Nie była to dla nich zachęta do siedzenia przed komputerem i klikania w joystick lub pada. Były to programy które za pomocą kamery przenosiły uczestników w świat wirtualny. Dzięki niej uczestnicy wykonując ruchy rękoma, nogami ożywiały na ekranie swoją postać cyfrową. Zmuszało to uczestników do wzmożonego wysiłku fizycznego. W zajęciach uczestniczyło ok. 15 dzieci.

6. Ponadto we współpracy z Klubami Seniora, które bardzo prężnie działają w naszej spółdzielczej placówce zorganizowane zostały różnego rodzaju wycieczki dalsze i bliższe:

- 06.04.2011 r. odbyła się piesza wycieczka członków Klubu Senior do lasu Sokulskiego, która uwieńczona była ogniskiem z kiełbaskami. Skorzystało ok. 50 osób, koszty pokryły składki członkowskie.

- 15.05.2011 r. Klub Czyżyk zorganizował piknik w Sokulskim lesie. Klub wynajął autokar przez co koszt wynajmu wyniósł 8 zł. od osoby. Skorzystało ok. 50 osób.

- 09-17.06.2011 r. pobyt w Łazach k/Mielna, wycieczka wspólna obydwu klubów Czyżyk
i Senior. Uczestniczyło 100 osób. W programie było zwiedzanie Mielna, Koszalina, Dobrzyc, wieczorki taneczne i grille.

- 09.09.2011 r. odbył się Piknik w Kawęczynie, plenerowa zabawa, grill, piesze wycieczki, muzyka.

- 17.09.2011 r. piknik Klubu Senior w stajni Bieganów w tym ognisko, poczęstunek, strzelanie z wiatrówki lub łuku, bicie monet okolicznościowych.

Wszystkie wymienione imprezy, poza piknikiem organizowanym przy współudziale Klubów Senior i Czyżyk odbywały się nieodpłatnie.

 

Zarząd ŻSM

 

Kontakt

 

Żyrardowska Spółdzielnia Mieszkaniowa

96-300 Żyrardów

ul. Środkowa 35

 

tel. +48 46 855 30 41

tel. +48 46 855 30 42

fax. / tel. +48 46 855 49 54

 

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dział Techniczny

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Administracja os.

"Wschód - Teklin - Piękna"

tel. +48 46 855 46 92

tel./fax +48 46 855 75 92

 

Administracja os.

"Żeromskiego - Sikorskiego - Batorego - Centrum - Radziejowska - Słoneczna - Kościuszki"

tel. +48 46 855 30 53

tel./fax +48 46 855 43 70

 

Osiedlowy Dom Kultury

tel./fax +48 46 855 16 56

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Klub "Koliber"

tel. +48 46 855 75 60

e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Klub Kultury Fizycznej

tel. +48 46 855 98 77

Rachunki Bankowe

Redakcja serwisu